Sema Demirkan

Kurucu

 

Stanford Üniversitesi’ne bağlı Compassion Institute ve Mindful Self Compassion organizasyonlarının uluslararası eğitmeni. Şefkat Odaklı Terapiler’in kurucusu Dr. Paul Gilbert, Tara Brach, Daniel Siegel ve Rick Hanson ile çalıştı. Kişilerarası nörobiyoloji, nörobilim, sinir sistemi, somatik deneyimleme & diyalog, meditasyon alanlarında dünya çapında öncü isimlerden eğitimler aldı.

 

Bireyler, kurumlar, terapistler, sağlık çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarıyla şefkat, resiliency, presence çalışıyor. Vizyoner Zen Ustası Thich Nhat Han’ın Zen ekolünde düzenli olarak inzivalara katılıyor. Şefkat kitabı üzerinde çalışıyor. Habertürk Hayat’ta Radikal Şefkat isimli köşesinde her salı yazıyor. Doğadan, edebiyattan, sanattan besleniyor, ama en çok yaşamı dinlemeyi seviyor. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. On iki yıl çokuluslu şirketlerde yöneticilik ve 500 saatin üzerinde bireysel Gestalt ve şefkat odaklı liderlik danışmanlığı deneyimine sahip. Hayatını elinden geldiğince sade ve mütevazi bir hale getirerek, tefekkür ilimlerini günlük hayatına, yakın ilişkilerine, anneliğe taşımaya emek veriyor. Daimî öğrenciliğine şefkatte devam ediyor. Uzunca bir süredir gereksiz tüketimden kaçınıyor. Şefkat, ekoloji, kültürün açtığı yaralar bağlantısı üzerine derinleşmeyi seviyor. Şefkatli aktivizmin mümkün olduğuna inanıyor.

Sema Demirkan foto

Merve Can

Eğitim Koordinatörü

 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı’nda öğrenimini sürdürürken, afektif & davranışsal nörobilim, epigenetik çalışmaları, gelişim psikolojisi ve sosyal psikoloji başlıklarında araştırmayı, uluslararası kaynaklardan beslenmeyi seviyor. Yalnızlık ve sessizliğin temel ihtiyaçlardan olduğunu düşünüyor ve uzun doğa yürüyüşleri yapıyor. Sessizlikle olduğu kadar ilişkilerle de besleniyor ve School of Compassion ile tanışmak isteyen, okulun öğrencisi veya mezunu olan herkesle içtenlik ve titizlikle yakından ilgileniyor.

 

Mindful Self Compassion (MSC) programı mezunu olduğu günden bu yana tüm eğitimlere asistan ve koordinatör olarak katılarak mindfulness ve şefkat alanındaki donanımını arttıran Merve, okulun bireysel tüm eğitimlerinin koordinasyonunu sağlıyor.

Merve Can foto

Klinik Psikolog Nazan Cankılıç

Ortak İnsanlık Proje Lideri & Danışman

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Psikoloji ve Uluslararası Ticaret çift anadal lisans programını burslu olarak tamamladı. Sonrasında, Işık Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji- Yetişkin Alt Dalı Yüksek Lisansı’ndan Çocukluk Çağı Travmaları üzerine tezi ile mezun oldu. Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Equine-Assisted Therapy, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerimi tamamladı ve Temel Varoluşçu Analiz eğitimine devam ediyor. Hürriyet Aile’deki köşesinde her hafta yazılarını paylaşıyor. Türk Psikologlar Derneği, Türkiye EMDR Derneği, Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği üyesi, EMDR Travma İyileştirme Grubu ve Tema Vakfı Gönüllüsü.

 

En büyük tutkusu atlarla vakit geçirmek olan Nazan aynı zamanda doğadan ve çizim yapmaktan besleniyor. MSC Programı’nı tamamlamış ve ardından MSC gruplarında Katılımcı Destek Uzmanı olarak ruh sağlığı asistanlığı yapmıştır. Okulun ruh sağlığı uzmanı danışmanı olmasının yanısıra School of Compassion'ın gerçekleştirdiği Ortak İnsanlık Projeleri'nin ve Mezun Topluluğu alt çalışma gruplarının koordinasyonunu sağlıyor.

Nazan Cankılıç foto

Uzman Klinik Psikolog Övgü Peker

Topluluk Lideri & Danışman

 

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olduktan sonra Erasmus University Rotterdam’da klinik psikoloji yüksek lisansımı tamamladı. 5 aşamalı Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı’nı tamamladı ve Moxo Dikkat Testi ve Bilişsel Becerileri Değerlendirme ve Geliştirme Programı (GETAP) uygulayıcısıdır. Şu anda Hollanda’da ikamet etmeye devam ediyor ve kültürlerarası çalışan bir klinikte Türkçe ve İngilizce olarak bireysel terapi veriyor. Aynı zamanda online terapi seanslarını sürdürüyor.

 

MSC Programı’nı tamamlamış ve ardından MSC gruplarında Katılımcı Destek Uzmanı olarak ruh sağlığı asistanlığı yapmıştır. Okulun ruh sağlığı uzmanı danışmanı olmasının yanısıra, School of Compassion Topluluk Lideri olarak, okulun tüm mezunlarıyla iletişime, haftalık ve aylık düzenli buluşmalara ve topluluğa sürdürülebilir değer katma amacı taşıyan projelere liderlik etmektedir.

Övgü Peker foto

Copyright © School of Compassion 2020. Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: 7781 Akıl Fikir Tasarım