ŞİMDİ, ZAMANI

 

Dünyada öyle çok acı var ki, karamsar olmak ve hiçbir şey yapmamak için çok geç!

 

Eril rekabet anlayışının, insan topluluklarını pazar olarak gören markaların ve iyileşmeyi de bir pazar gibi görmenin devri sona eriyor.

 

Şimdi, biricik hediyelerimizi yaşama sunmanın, sorumluluk almanın, desteklemek ve desteklenmenin, topluluk olmanın, merkezsizlik yaklaşımının ve iyileşmeye çalışırken birlikte hissedebilen tüm canlıların iyiliği için harekete geçmenin tam zamanı.

 

Şefkat rehberimiz olduğunda, inanıyoruz ki bu mümkün.

 

 

 

SCHOOL OF COMPASSION

 

 

Şefkat, acıya dair duyulan derin bir duyarlılıktır ve acının dindirilmesi için harekete geçmektir. Geçmeyen zorlayıcı durum ve duygularla ise asaletle ve bilgece durabilmek. Şefkatle yaşamak; güçlü, esnek ve dayanıklı bir yaşam sürebilmek. Kendimize iyi bakarken bu gezegende yaşamı paylaştığımız her bir varlığa da gözümüz gibi bakmak.

 

İnsanlığımızı anlar, onurlandırır ve gerçeği sever bir halden yaşamak mümkün.

Bireysel bir iyi hissetme arayışının ötesinde insan olmayı araştırmak mümkün.

Tüm acısıyla beraber insan olma deneyiminden haz almak mümkün.

Bu hazzın gücüyle acıları dindirenlerden olabilmek mümkün.

 

İşte bu olasılığı gerçeğe dönüştürenlerden olma hayaliyle başladı hikayemiz.

 

School of Compassion, şefkatin güçlü, kapsayıcı, bilge çatısı altında modern bir topluluk olsun diye doğdu. Öğrenciliğin bitmediği, herkesin daima öğrenci olduğu bir okul.

 

Şefkati anlamanın ve yaşamanın bir ömürlük iş olduğunun bilinciyle, sürdürülebilir sistemler, yapılar ve bağlarla yola çıktık.

 

Birey, kurum ve topluluklar diye ayırmıyor, insanın insan olduğunu her adımda hatırlıyoruz. İnsan olmanın meşakkatli ve zevkli yolunda şefkat, dayanıklılık ve mevcudiyetle yürümek isteyen herkes için buradayız.

 

 

 

NELER YAPIYORUZ?

Okul sembol Ortak insanlık sembol Topluluk sembol

Copyright © School of Compassion 2020. Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: 7781 Akıl Fikir Tasarım