Compassion Cultivation Training sembolü

8 Haftalık Şefkat Programı

 

Compassion Cultivation Training (CCT), Stanford Üniversitesi’nde tasarlanan ve uluslararası süpervizyon süreçlerini tamamlamış yetkin eğitmenler tarafından dünya çapında sunulan bir programdır.

 

Küresel Kapsamda Kanıtlanmış Bir Program

 

CCT, Stanford Üniversitesinde geliştirilmiş, psikoloji, nörobilim ve tefekkür ilimlerinden teknikler ve anlayış içeren 8 haftalık bir programdır.

 

Bu programda öğrenilenleri pratiğe dökmek amacıyla; kanıta dayalı meditasyon teknikleri, interaktif tartışmalar, dersler ve hayat içinden egzersizler entegre edilir.

 

Günlük Yaşamında güçlü ve dayanıklı olmak için Şefkatli Doğanı Harekete Geçir

 

Pratik beceriler, araçlar ve bilgiler sunan CCT programı, dünya çapında verilmektedir. Program sonunda kendinize, diğerlerine ve çevrenizdeki dünyaya daha anlayışlı, keyifli ve gerektiğinde eyleme geçebilen bir yerden yaklaşırsınız.

 

Kurs boyunca; zorlukları kabul etmek, şefkatle harekete geçmek üzere cesaret kazanmak, duygularınızı yönetmek ve empati yorgunluğunu önlemek amacıyla dayanıklılık geliştirmek için desteklenirsiniz.

 

• Kişisel ilişkilerinizi iyileştirmek

• Sağlığı, mutluluğu ve iyi oluş halini desteklemek

• Stresi, depresyonu, anksiyeteyi azaltmak

• Dünyada olumlu bir değişim yaratmak

 

Neler İçermektedir?

 

• Dersler, tartışmalar ve sınıf içi egzersizler içeren haftalık 2 saatlik buluşmalar

• Günlük meditasyon pratikleri

• Şefkatli düşünceleri ve eylemleri pratik etmek için hayatın içinde görevler

 

CCT’de Adımlar

 

1. Adım: Zihni inşa etmek

2. Adım: Sevilen biri için şefkat ve nezaket

3. Adım: Kendine yönelen şefkat ve nezaket

4. Adım: Ortak insanlık

5. Adım: Diğerleri için şefkatli olmak

6. Adım: Aktif şefkat

 

 

Programa kimler katılabilir?

 

CCT programı, kendilerine şefkatli olmak ve diğerleriyle olan ilişkilerini iyileştirmek isteyen kişileri desteklemek için tasarlanmıştır.

 

Sağlık sektörü çalışanları da dahil olmak üzere herkese uygundur. Sağlık sektörü çalışanları bu programda sunulan araçları ve pratikleri danışanlarına ya da hastalarına faydalı olacak şekilde dahil edebileceklerdir.

 

Neden Şefkat Eğitimi?

 

Hepimiz zor durumlar, zorlayıcı ilişkiler ve hayatın sunduğunun en iyisini deneyimlemekten bizi alıkoyan düşünce ve inançlarla karşı karşıya kalırız. Dünya ve etrafımızdaki insanlar hakkında farkındalığımız, açıklığımız ve merakımız arttıkça; hayatın en zorlu kişisel mücadelelerinde yolumuzu bulmak ve hayatın iniş ve çıkışlarıyla daha rahat ve kolaylıkla yol almak için pratik yöntemlerle doğal şefkatimizi kullanmayı öğreniriz. Dünyayı daha iyi bir yer yapma işinin bir parçası olmanın yolu da böylece açılır.

 

Şefkati pratik etmek endişe ve korkularımızı hafifletebilir ve böylece ilişkilerimizde, ailemizde, işimizde ve topluluklarımızda daha güçlü olabiliriz.

 

Grup Programımız Size Uygun mu?

 

CCT programı Stanford Üniversitesi’nde tasarlanmıştır ve dünya çapında yetkili eğitmenler tarafından sunulmaktadır. CCT programı, kendilerine şefkatli olmak ve diğerleriyle olan ilişkilerini iyileştirmek isteyen herkesi destekler. Kapsamlı bir eğitim sürecinden geçmiş ve süpervizyonunu kıdemli fakülteyle tamamlamış bir eğitmen tarafından, 8 haftalık bir grup dersi olarak verilmektedir.

 

CCT programına kayıt olabilirsiniz, ya da organizasyonun ve ya grubun için programlarımızın uygunluğunu merak ediyorsan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Copyright © School of Compassion 2020. Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: 7781 Akıl Fikir Tasarım